CM05FD910FO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
CM05FD910FO3
Descripción:
CAP MICA 91PF 500V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.358" (9.10mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.232" (5.90mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.461" L x 0.181" W (11.70mm x 4.60mm)
Product Status Active
Series CM05
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 91 pF