CM15-2259
Coto Technology
Producto No:
CM15-2259
Fabricante:
Coto Technology
Descripción:
SWITCH REED SPST-NO 500MA 200V
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Carry 1.5A (AC/DC)
Current - Switching 500mA (AC/DC)
Termination Style Gull Wing
Voltage - Switching DC 200 V
Voltage - Switching AC 200 V
Circuit SPST-NO
Height Above Board 0.115" (2.92mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Operate Range 10 ~ 20AT
Series CM15
Length - Overall 0.800" (20.32mm)
Type Molded Body Reed
Power - Rated 10VA
Operate Time 0.5 ms
Mfr Coto Technology
Size - Body 0.640" L x 0.150" W x 0.106" H (16.25mm x 3.80mm x 2.70mm)
Capacitance 0.3 pF