Hogar / Crystals / CM250C38000AZFT
minImg
CM250C38000AZFT
Citizen Finedevice Co Ltd
Producto No:
CM250C38000AZFT
Descripción:
CRYSTAL 38.0000KHZ 12.5PF SMD
Guía del usuario
Load Capacitance 12.5pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.100" (2.55mm)
Frequency Stability -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 kOhms
Ratings -
Series CM250C
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case 4-SOJ, 5.50mm pitch
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Frequency 38 kHz