CM30-16BPP-EW1
SICK, Inc.
Producto No:
CM30-16BPP-EW1
Fabricante:
SICK, Inc.
Descripción:
SENSOR PROX CAP 3MM-16MM CYLIND
Guía del usuario
Operating Temperature -30°C ~ 85°C (TA)
Ingress Protection IP68, IP69K
Termination Style Cable Leads
Sensing Distance 0.118" ~ 0.630" (3mm ~ 16mm)
Output Type PNP-NC/NO, 4-Wire
Response Frequency 50Hz
Shielding Shielded
Product Status Active
Indicator No Indicator
Series -
Package / Case Cylinder, Threaded - M30
Sensor Type Capacitive
Voltage - Supply 10V ~ 36V