Hogar / Resonators / CM40M00000S005
minImg
CM40M00000S005
TGS
Producto No:
CM40M00000S005
Fabricante:
TGS
Descripción:
CERAMIC RES 40MHz 5pF SMD3731
Guía del usuario
Frequency Tolerance ±0.5%
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Frequency Stability ±0.3%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.146" L x 0.122" W (3.70mm x 3.10mm)
Product Status Active
Series CRTV
Type Ceramic
Package / Case 3-SMD, No Lead
Mfr TGS
Frequency 40 MHz
Capacitance 5 pF
Features Built in Capacitor
Height 0.059" (1.50mm)
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 40 Ohms