CMD4D13NP-100MC
Sumida America Components Inc.
Producto No:
CMD4D13NP-100MC
Descripción:
FIXED IND 10UH 570MA 335MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 710mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 570 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.169" L x 0.161" W (4.30mm x 4.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 335mOhm Max
Inductance 10 µH