CMF16-273900
Triad Magnetics
Producto No:
CMF16-273900
Fabricante:
Triad Magnetics
Descripción:
COMMON MODE INDUCTOR - L = 27MH
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR) (Max) 850mOhm
Approval Agency -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.965" L x 0.571" W (24.50mm x 14.50mm)
Height (Max) 0.531" (13.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CMF
Voltage Rating - DC -
Package / Case Horizontal, 4 PC Pin
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 900mA
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Triad Magnetics
Features -
Filter Type -
Package Bulk
Inductance @ Frequency 27 mH @ 10 kHz