CMF50500R00CEBF
Vishay Dale
Producto No:
CMF50500R00CEBF
Descripción:
RES 500 OHM 1/4W 0.25% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25%
Size / Dimension 0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 500 Ohms
Series CMF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W