CMF55124R00CHEK
Vishay Dale
Producto No:
CMF55124R00CHEK
Descripción:
RES 124 OHM 1/2W .25% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25%
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 124 Ohms
Series CMF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W