CMF554K7000JKR6
Vishay Dale
Producto No:
CMF554K7000JKR6
Descripción:
RES 4.7K OHM 1/2W 5% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 4.7 kOhms
Series CMF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W