CMR03F151JOAR
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
CMR03F151JOAR
Descripción:
CAP MICA 150PF 100V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.228" (5.80mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.118" (3.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.272" L x 0.169" W (6.90mm x 4.30mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 150 pF