CMR04F181GPDM
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
CMR04F181GPDM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.370" (9.40mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.150" (3.80mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.382" L x 0.209" W (9.70mm x 5.30mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 180 pF