CMR04F301FPCP
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
CMR04F301FPCP
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.382" (9.70mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.150" (3.80mm)
Voltage - Rated 300 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.390" L x 0.220" W (9.90mm x 5.60mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 300 pF