CMR05F361GPDR
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
CMR05F361GPDR
Descripción:
CMR MICA
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.402" (10.20mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.224" (5.70mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.469" L x 0.220" W (11.90mm x 5.60mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 360 pF