CMR06F122JPDM
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
CMR06F122JPDM
Descripción:
CMR MICA
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.520" (13.20mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.350" (8.90mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.661" L x 0.220" W (16.80mm x 5.60mm)
Product Status Active
Series CMR
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 1200 pF