CMR06F362FODR
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
CMR06F362FODR
Descripción:
CAP MICA 3600PF 500V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.559" (14.20mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.350" (8.90mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.681" L x 0.299" W (17.30mm x 7.60mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 3600 pF