CMR07F103JPDR
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
CMR07F103JPDR
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.890" (22.60mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.425" (10.80mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.799" L x 0.339" W (20.30mm x 8.60mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 10000 pF