CMR07F183JPDR
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
CMR07F183JPDR
Descripción:
CMR MICA
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.909" (23.10mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.425" (10.80mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.819" L x 0.429" W (20.80mm x 10.90mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.018 µF