CMR07F203FODR
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
CMR07F203FODR
Descripción:
CAP MICA 20000PF 500V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.02 µF