CMR08F273JPDP
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
CMR08F273JPDP
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.882" (22.40mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 1.051" (26.70mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.429" L x 0.331" W (36.30mm x 8.40mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.027 µF