CMR08F363GPDP
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
CMR08F363GPDP
Descripción:
CMR MICA
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.902" (22.90mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 1.051" (26.70mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.449" L x 0.382" W (36.80mm x 9.70mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.036 µF