CMR08F753JOAR
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
CMR08F753JOAR
Descripción:
CAP MICA 75000PF 100V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.909" (23.10mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 1.051" (26.70mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.469" L x 0.441" W (37.30mm x 11.20mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.075 µF