Hogar / Speakers / CMS-16093-076L100A
minImg
CMS-16093-076L100A
CUI Devices
Producto No:
CMS-16093-076L100A
Fabricante:
CUI Devices
Descripción:
SPEAKER 6OHM 700MW TOP PORT 90DB
En stock : 455
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Frequency Range 100 Hz ~ 20 kHz
Shape Rectangular
Ingress Protection -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Power - Rated 700 mW
Technology Magnetic
Frequency - Self Resonant 600Hz
Mfr CUI Devices
Material - Cone Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Efficiency - Type Sound Pressure Level (SPL)
Distortion Rating -
Efficiency - dBA 90.00
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Termination Wire Leads with Connector
Size / Dimension 0.630" L x 0.354" W (16.00mm x 9.00mm)
Material - Magnet Nd-Fe-B
Series CMS
Type General Purpose
Power - Max 1 W
Port Location Top
Package Tray
Impedance 6 Ohms
Base Product Number CMS-16093
Efficiency - Testing 700mW/100mm