Hogar / Oscillators / CMX309FLC19.6608MT
minImg
CMX309FLC19.6608MT
Citizen Finedevice Co Ltd
Producto No:
CMX309FLC19.6608MT
Descripción:
XTAL OSC XO 19.6608MHZ CMOS TTL
Guía del usuario
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 12mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 23mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.547" L x 0.341" W (13.90mm x 8.65mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series CMX-309
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SOJ, 5.08mm pitch
Voltage - Supply 5V
Output CMOS, TTL
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Base Resonator Crystal
Frequency 19.6608 MHz