CN0967C22S19S8-200
Cinch Connectivity Solutions
Producto No:
CN0967C22S19S8-200
Descripción:
CONN RCPT FMALE 19POS GOLD CRIMP
Guía del usuario
Cable Opening 1.106" (28.09mm)
Backshell Material, Plating -
Insert Material -
Ingress Protection Environment Sealed
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) -
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish -
Shell Size - Insert 22-19
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C