CN200A110-5
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
CN200A110-5
Descripción:
DC DC CONVERTER 5V 200W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 160V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 2.40" W x 0.50" H (57.9mm x 70.0mm x 12.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 40A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 60V
Series CN-A110 (200W)
Power (Watts) 200 W
Type Isolated Module
Package / Case 9-DIP Module, 1/2 Brick
Efficiency 85%