CN30A110-24
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
CN30A110-24
Descripción:
DC DC CONVERTER 24V 30W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 160V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.3A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 60V
Series CN-A110 (30W)
Power (Watts) 30 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 1/4 Brick
Efficiency 84%