CNN1.25BK250
Techflex
Producto No:
CNN1.25BK250
Fabricante:
Techflex
Descripción:
EXPAND SLEEVE 1.25" X 250' BLK
En stock : 2
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -45°C ~ 150°C
Color Black
Material Nylon, Carbonized, Halogen Free
Liquid Protection Gasoline Resistant
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Type Attributes Expandable
Series Flexo® Anti-Stat
Type Sleeve
Length 250' (76.20m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 1.250" (31.75mm)
Environment Protection -
Mfr Techflex
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Abrasion Protection Abrasion and Cut Resistant
Diameter - Inside, Expanded 1.750" (44.45mm)
Wall Thickness 0.028" (0.71mm)