CON-2/24/30
Hartland Controls/Littelfuse
Producto No:
CON-2/24/30
Descripción:
CONTACTOR 2P 24V 30A LUG/COVER
En stock : 49
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Switching Voltage 600VAC - Max
Termination Style Screw Terminal, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Rating (Current) 30 A
Mounting Type Chassis Mount
Must Release Voltage 6 VAC
Product Status Discontinued at Digi-Key
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Series HCC
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Mfr Hartland Controls/Littelfuse
Coil Voltage 24VAC
Must Operate Voltage 18 VAC