COPA-H-23G
Fraenkische USA, LP
Producto No:
COPA-H-23G
Descripción:
FIPLOCK, CONDUIT SUPPORT ONE-PIE
Guía del usuario
Color Gray
Panel Hole Size 0.236" (5.99mm)
Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Mounting Type Fastener
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Type Attributes Hinged, Locking
Screw Size -
Series Fiplock®
Type Clip, C-Type
Panel Thickness -
Length 1.575" (40.00mm)
Mfr Fraenkische USA, LP
Height 1.654" (42.00mm)
Features -
Bundle Center to Mounting Center -
Package Bulk
Width 1.516" (38.50mm)
Material Thickness -
Adhesive -
Opening Size 0.906" (23.00mm)