CPDFR12V-HF
Comchip Technology
Producto No:
CPDFR12V-HF
Fabricante:
Comchip Technology
Paquete:
1005/SOD-323F
Descripción:
TVS DIODE 12VWM 25V 1005/SOD323F
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 12pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 13V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 25W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1005/SOD-323F
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 25V
Package / Case 1005 (2512 Metric)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V