CPEX2022L-5R2MC
CODACA
Producto No:
CPEX2022L-5R2MC
Fabricante:
CODACA
Descripción:
THT HIGH CURRENT POWER INDUCTORS
En stock : 175
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 60A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.827" (21.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 48 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.874" L x 0.807" W (22.20mm x 20.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 1.12mOhm Max
Inductance 5.2 µH