CPF0603F4K53C1
TE Connectivity Passive Product
Producto No:
CPF0603F4K53C1
Descripción:
RES SMD 4.53K OHM 1% 1/16W 0603
En stock : 1497
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 4.53 kOhms
Series CPF, Neohm
Power (Watts) 0.063W, 1/16W