CPF0805B10KE
TE Connectivity Passive Product
Producto No:
CPF0805B10KE
Paquete:
0805
Descripción:
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/10W 0805
En stock : 93599
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 10 kOhms
Series CPF, Neohm
Power (Watts) 0.1W, 1/10W