CPL05R0510FB14
Vishay Dale
Producto No:
CPL05R0510FB14
Descripción:
RES 0.051 OHM 5W 1% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.875" L x 0.313" W (22.22mm x 7.94mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 51 mOhms
Series CPL
Power (Watts) 5W