CPL10R1000FB31
Vishay Dale
Producto No:
CPL10R1000FB31
Descripción:
RES 0.1 OHM 10W 1% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 1.875" L x 0.375" W (47.62mm x 9.52mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 mOhms
Series CPL
Power (Watts) 10W