CPL15R0200FE14
Vishay Dale
Producto No:
CPL15R0200FE14
Fabricante:
Vishay Dale
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 0.02 OHM 1% 15W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 1.875" L x 0.500" W (47.63mm x 12.70mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 20 mOhms
Series CPL
Power (Watts) 15W