CPR03R3000JE14
Vishay Dale
Producto No:
CPR03R3000JE14
Fabricante:
Vishay Dale
Paquete:
Radial Lead
Descripción:
RES 0.3 OHM 3W 5% RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.375" (9.53mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.906" L x 0.375" W (23.00mm x 9.53mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Radial Lead
Resistance 300 mOhms
Series CPR
Power (Watts) 3W