CPR101R200KF10
Vishay Dale
Producto No:
CPR101R200KF10
Descripción:
RES 1.2 OHM 10W 10% RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.360" (9.14mm)
Tolerance ±10%
Size / Dimension 1.888" L x 0.375" W (47.96mm x 9.53mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 1.2 Ohms
Series CPR
Power (Watts) 10W