CPR20100R0KF10
Vishay Dale
Producto No:
CPR20100R0KF10
Fabricante:
Vishay Dale
Paquete:
Radial Lead
Descripción:
RES 100 OHM 20W 10% RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Tolerance ±10%
Size / Dimension 2.461" L x 0.492" W (62.51mm x 12.50mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Radial Lead
Resistance 100 Ohms
Series CPR
Power (Watts) 20W