CPSL10R0100FB145
Vishay Dale
Producto No:
CPSL10R0100FB145
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
RES 0.01 OHM 10W 1% 4LEAD
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 1.875" L x 0.375" W (47.62mm x 9.52mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Resistance 10 mOhms
Series CPSL
Power (Watts) 10W