CPT15F18N
Semiconductor Circuits, Inc.
Producto No:
CPT15F18N
Paquete:
Sixteenth Brick
Descripción:
DC DC CONVERTER 3.3V 50W
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package Sixteenth Brick
Current - Output (Max) 15A
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case Sixteenth Brick
Efficiency 90%
Mfr Semiconductor Circuits, Inc.
Features Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2.25 kV
Approval Agency CSA, TUV, UL
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.30" L x 0.90" W x 0.37" H (33.0mm x 22.9mm x 9.5mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active Low
Series CPT
Power (Watts) 50 W