CR042R4J
Meritek
Producto No:
CR042R4J
Descripción:
RES SMD 2.4 OHM 5% 1/2W 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Ratings -
Resistance 2.4 Ohms
Series CR
Power (Watts) 0.5W, 1/2W