CR161R5J
Meritek
Producto No:
CR161R5J
Descripción:
RES SMD 1.5 OHM 5% 1/10W 0603
En stock : 10000
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Ratings -
Resistance 1.5 Ohms
Series CR
Power (Watts) 0.1W, 1/10W