CR20242J
Meritek
Producto No:
CR20242J
Fabricante:
Meritek
Descripción:
RES SMD 2.4K OHM 5% 1/16W 0402
En stock : 50000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Ratings -
Resistance 2.4 kOhms
Series CR
Power (Watts) 0.063W, 1/16W