CR4111-0.5
CR Magnetics Inc.
Producto No:
CR4111-0.5
Descripción:
SENSOR CURRENT XFMR 0.5A AC
Guía del usuario
Polarization Bidirectional
Operating Temperature 0°C ~ 60°C
Response Time 250ms
For Measuring AC
Current - Supply (Max) 25mA
Mounting Type DIN Rail, Panel
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Sensing 500mA
Series CR4100
Accuracy ±0.5%
Sensitivity -
Number of Channels 1
Package / Case Module
Sensor Type Transformer w/Conditioning
Linearity -
Voltage - Supply 24V
Output Ratiometric, 0 V ~ 10 V
Mfr CR Magnetics Inc.
Frequency 20Hz ~ 5kHz