CR43-2R7MC
Sumida America Components Inc.
Producto No:
CR43-2R7MC
Descripción:
FIXED IND 2.7UH 1.58A 78.7 MOHM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.58 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.189" L x 0.169" W (4.80mm x 4.30mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 78.7mOhm Max
Inductance 2.7 µH
Series CR43
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 64MHz