CR4420S-15
CR Magnetics Inc.
Producto No:
CR4420S-15
Descripción:
SENSOR CURRENT XFMR 15A AC
Guía del usuario
Polarization Bidirectional
Operating Temperature 0°C ~ 60°C
Response Time 250ms
For Measuring AC
Current - Supply (Max) 45mA
Supplier Device Package -
Current - Sensing 15A
Series CR4400
Accuracy ±0.5%
Sensitivity -
Number of Channels 1
Package / Case Module
Sensor Type Transformer w/Conditioning
Linearity -
Voltage - Supply 24V
Output Ratiometric, 4mA ~ 20mA
Mfr CR Magnetics Inc.
Frequency 50Hz ~ 400Hz