CRCL06FBR27S01
Aillen
Producto No:
CRCL06FBR27S01
Fabricante:
Aillen
Paquete:
1206
Descripción:
RES 0.27 OHM 1% 1/3W 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 270 mOhms
Series CL06
Power (Watts) 0.333W, 1/3W