CRCW02011K05FKED
Vishay Dale
Producto No:
CRCW02011K05FKED
Fabricante:
Vishay Dale
Paquete:
0201
Descripción:
RES SMD 1.05K OHM 1% 1/20W 0201
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Resistance 1.05 kOhms
Series CRCW
Power (Watts) 0.05W, 1/20W